Hakkımızda


Çevreye, İnsana ve Sektöre Değer
Katıyoruz

Güven, hız ve profesyonellik esaslarıyla proje ve mimarlık hizmetleri vermek adına Alter Yapı Yatırım 2009 yılında kuruldu. 20 yılı aşkın bir süredir; yurt içinde ve dışında bir çok marka konut, ticari ve sanayi projelerinde üst düzey pozisyonlarda sorumluluklar almış olan uzman bir ekiple kurulmuştur.

Taşa, gönülden bir şey koymazsan, heykel olmaz, yapıya tarihin içinden bakmazsan, eser olmaz.

Mimar Kemaleddin


Alter Yapı Tarihçe

 • 2009

  Güven, hız ve profesyonellik esaslarıyla proje ve mimarlık hizmetleri vermek adına Alter Yapı Yatırım kuruldu.
 • 2010

  Sadece tasarım ve projelendirme ile yetinmeyerek mekanik, elektrik, ince iş uygulama sorumlulukları üzerine alan Alter Yapı müşterilerine anahtar teslim projeler sunmaya başladı.
 • 2011

  Müşterilerinin memnuniyeti arttıkça bireysel projelerin dışında sektöründe öncü kurumsal firmaların ofis, mağaza ve hotel projelerinde yer almaya başladı.
 • 2012

  Mimari ekibimizin projeye özel tasarım ve uygulama çözümleri, Alter Yapı'nın müşteri ağını ciddi anlamda genişletti. Hizmetlerine çevre ve peyzaj düzenlemeleri, güvenlik teknolojileri hizmetlerini de katan Alter Yapı, hassasiyetlerini taşıyacak genç ve dinamik ekibini büyütme karar verdi.
 • 2013

  Yurtiçinde projeleri memnuniyet esasıyla sektöründe devam eden Alter Yapı, yurtdışı projeleri için iş geliştirme, danışmanlık ve ortaklık çalışmalarına başladı.
 • 2014

  Hyundai Construction ile Türkmenistan‘da misafirhane ve spor salonu projelerinde, projeye özel ürün seçimi, tedariği ve uygulama sorumluluklarını memnuniyetle yerine getirerek yurtdışı pazarında yer almaya başladı.
 • 2015

  Artık sadece yurtiçinde değil yurtdışı projelerinde de projelere özel tasarım mobilya ve dekorasyon ürünlerin tedarik ve uygulamalarında güven merkezi haline geldi.
 • 2016

  Mimarlık ve proje hizmetlerine devam eden Alter Yapı, Kuzey Afrika pazarında projelere ve ticari firmalara özel tasarım mobilya ve dekorasyon ve inşaat malzemeleri ihracatına başladı.
 • 2017

  Türkiye’nin özel sektörün gerçekleştirdiği en önemli projelerinden biri olan İzmir Aliağa Socar Energy projesinde taşeron olarak yer aldı. Tasarım mobilya, akıllı mobilya, tasarım aydınlatma, güvenlik ve teknoloji ürünleri, duvar ve zemin dekorasyon ürünlerini üretim ve tedarik sorumluluğuna giren Alter Yapı kendi markasını oluşturma, Türkiye ihracatına katkı yapma kararı aldı.
 • 2018

  Mimari ve proje hizmetlerinde 10 yıla yakın tecrübesiyle devam eden Alter Yapı, bunun yansıra özel el yapımı mobilya, tasarım aydınlatma ürünleri, duvar ve zemin dekorasyon ürünlerini içeren yeni koleksiyon oluşturdu.

Yaptığın işi gönlünde hissedersen, ırmaklar çağlar içinde .

Mimar Sinan